
Był to jeden z zasadniczych elementów projektu „Robotic Process Automation – a step towards efficiency”, który jest realizowany przez Czerwonogradzkie Liceum Zawodowe Górnictwa i Budownictwa w Szeptyckim, przy wsparciu finansowym Unii Europejskiej, Polski (Fundacja Solidarności Międzynarodowej), Niemiec i Estonii, w ramach Inicjatywy Multi Donor Initiative Skills4Recovery.
Сelem projektu jest nawiązanie efektywnego dialogu między środowiskiem edukacyjnym, biznesowym i administracją publiczną, aby wspólnie wypracować aktualne i przyszłosciowe rozwiązania w zakresie kształcenia zawodowego zgodnie ze współczesnymi wyzwaniami, w szczególności transformacją regionów węglowych.
W wydarzeniu udział wziął konsul Krzysztof Łukjanowicz, przedstawiciele Ministerstwa Edukacji i Nauki Ukrainy, przedstawiciele władz samorządowych, kierownicy lokalnych placówek oświatowych oraz kluczowi przedsiębiorcy i pracodawcy regionu.
Inicjatywa Multi Donor Initiative Skills4Recovery sprzyja efektywnej transformacji rynku pracy, a tym samym gospodarczej odbudowie Ukrainy. Skuteczna synergia edukacji, biznesu i władzy ma pomóc m.in. górniczym miastom i regionom wdrażać nowoczesne strategie na rynku pracy, minimalizując negatywne konsekwencje planowanego zamykania kopalń. W ramach inicjatywy będzie realizowanych kilkanaście projektów w skali całej Ukrainy.
Foto: Liceum Zawodowe Górnictwa i Budownictwa w Szeptyckim