Wybierz kontynent

Polska gra w zielone: misja gospodarcza GreenEvo do Kolumbii

Fot. Ambasady GOV

Ze strony organizatorów w misji udział wzięły m.in. chargé d’affairs a.i. RP Barbara Sośnicka, Zastępca Dyrektora Departamentu Adaptacji do Zmian Klimatu i Polityki Miejskiej MKiŚ RP Joanna Zdanowska oraz Zastępca Dyrektora PAIH Violetta Ożdżeńska. Do udziału zaproszono zaś dziewięć firm: Biocontrol, Dagas, Ekoinwentykę, FortiFruits, Instytut Nowych Technologii Inżynierii Środowiska, Petrovision, Power Maize, Symbionę, T-Master i System 3E, oferujące rozwiązania z zakresu technologii wodno-kanalizacyjnych, przetwarzania biomasy, oczyszczania powietrza, zrównoważonego budownictwa czy segregacji śmieci.

Zaplanowana dla polskiej delegacji agenda obejmowała śniadanie robocze z przedstawicielami instytucji i władz lokalnych, udział w którym wziął m.in. gubernator departamentu Guainía Arnulfo Rivera, spotkania z kierownictwem Autonomicznej Korporacji Regionalnej (CAR) departamentu Cundinamarca, przedstawicielami pięciu regionalnych CAR i dyrektorem ASOCARS oraz wizytę studyjną w siedzibie Cardique – korporacji odpowiedzialnej za ochronę środowiska naturalnego Canal del Dique w departamencie Bolívar. Polskie firmy prezentowały swoją ofertę przed zróżnicowaną publicznością, także podczas Kongresu ACODAL. W Cartagenie mogli liczyć na wsparcie ze strony Konsula Honorowego RP Benjamina Schustera.

Była to już druga misja GreenEvo do Kolumbii – pierwsza miała miejsce w 2022 r. Polska oferta ponownie spotkała się z żywym zainteresowaniem strony kolumbijskiej, co wskazuje na ogromny potencjał polsko-kolumbijskich relacji gospodarczych, a także atrakcyjność i innowacyjność polskich rozwiązań. Najlepszym na to dowodem jest fakt, że jeszcze w czasie misji firma Ekoinwentyka, producent rozwiązań do oczyszczania powietrza, podpisała listy intencyjne z firmami BION CHILE-LATAM (Chile) oraz MCI SAS (Kolumbia) dotyczące implementacji Kompaktowych Bioreaktorów Trójfazowych (KBT) na rynkach kolumbijskim i chilijskim. Jednocześnie firma Petrovision została zaproszona do Bogoty, by zaprezentować swoje rozwiązania podczas wydarzenia organizowanego przez Parlament Europejski – jego celem jest budowanie pozycji Europy jako strategicznego partnera Kolumbii w obszarze innowacji, inwestycji i zrównoważonego rozwoju.

„GreenEvo – Akcelerator Zielonych Technologii” to realizowany pod auspicjami Ministerstwa Klimatu i Środowiska RP program, w ramach którego każdego roku niezależni eksperci wybierają grupę polskich firm, która w danej edycji zaprezentowała najbardziej interesujące i obiecujące rozwiązania technologiczne wspomagające zrównoważony rozwój.

Ambasady GOV Redaktor

© PowiemPolsce.pl

Dziedzictwo Wolności - Polacy na świecie

Miejsca Polaków na świecie

Zapisz się do newslettera

Jesteś tutaj