
W Nowym Delhi delegacja odbyła rozmowy z kluczowymi indyjskimi liderami, w tym z Pabitrą Margheritą, Wiceministrem Spraw Zagranicznych; Harivanshem Narayanem Singhiem, Wicemarszałkiem Rajya Sabha; i dr. Shashi Tharoor, przewodniczącym Parlamentarnej Komisji ds. Spraw Zagranicznych. Spotkania te wzmocniły więzi parlamentarne i dyplomatyczne między Polską a Indiami, podkreślając wspólne priorytety w sprawach globalnych, wzrostu gospodarczego i współpracy strategicznej.
Rozmowy z ambasadorem Ukrainy dr. Oleksandrem Polishchukiem koncentrowały się na stabilności regionalnej i roli Polski w promowaniu bezpieczeństwa międzynarodowego. Dalsze możliwości współpracy kulturalnej były przedmiotem dyskusji z ambasador K. Nandini Singla, dyrektor generalną Indian Council for Cultural Relations. Kwestie geopolityczne i ekonomiczne znalazły się na pierwszym planie podczas dyskusji w Observer Research Foundation, gdzie delegacja badała sposoby wzmocnienia współpracy między Polską a Indiami w zakresie globalnych wyzwań.
Wizyta rozpoczęła się od spotkania z premierem stanu Chhatisgarh Panem Vishnu Deo Sai w Raipurze. Dyskusje koncentrowały się na wzmocnieniu partnerstwa polsko-indyjskiego w zakresie handlu i inwestycji. Obie strony badały możliwości wzmocnienia współpracy gospodarczej i promowania wzajemnych interesów.
Podczas pobytu w Raipurze, delegacja odwiedziła Centrum Rehabilitacyjne Jeevodaya, założone w 1969 r. przez polskiego pallotyna o. Adama Wiśniewskiego. Ośrodek, prowadzony przez ostatnie 36 lat przez dr Helenę Pyz, zapewnia opiekę, edukację i nadzieję osobom dotkniętym trądem i ich rodzinom, odzwierciedlając wieloletnie zaangażowanie Polski w inicjatywy społeczne i humanitarne.
Delegacja złożyła hołd Mahatmie Gandhiemu składając wieniec w miejscu jego kremacji na Raj Ghat.
Wizyta ta umocniła partnerstwo między Polską a Indiami, otwierając drogę do głębszej współpracy i wzmacniając wspólną wizję silniejszej przyszłości.