Na obszarze Gminy Trzebnica Burmistrz Marek Długozima podpisał umowę z firmą PROJ-REM Antoni Duźniak na wykonanie projektu tężni solankowej na terenach Stawów Trzebnickich w miejscu dawnej ścieżki zdrowia.

Co warte podkreślenia: nowoczesna, innowacyjna instalacja będzie posiadać solary, a także czujnik ruchu, by mechanizm dozujący solankę uruchamiany był tylko w obecności spacerowiczów i przyszłych kuracjuszy.
Lokalizacja nowej tężni nie została wybrana przypadkowo. Obiekt znajdzie się przy ścianie lasu, a tym samym będzie miał naturalną barierę od wiatru, dzięki czemu skroplina zawierająca drogocenne pierwiastki będzie utrzymywać się w obrębie tężni. Obecne tężnie cieszą się bardzo dużą popularnością, jednak są za małe na potrzeby mającego powstać uzdrowiska. Stąd decyzja o budowie dużego obiektu, który doskonale uzupełni ofertę w tym zakresie, będąc także jednym z najnowocześniejszych rozwiązań tego typu na rynku. Zasilać ją będzie solanka z odrestaurowanego odwiertu IG-1 w Lesie Bukowym. Trzebnica jest coraz bliżej odzyskania statusu uzdrowiska. Kolejnym krokiem będzie powstanie inhalatorium w budynku dawnej Immaculaty.
Posłuży ona za pomoc w leczeniu chorób płuc w warunkach sanatoryjnych dla przybywających kuracjuszy. Tężnia, która ma powstać w Trzebnicy spełnia wszystkie normy miast uzdrowiskowych, dodatkowo ważne jest, aby w procesie wdychania solanki spacerować wzdłuż budowli, a nie siedzieć, ponieważ dzięki temu płuca się rozszerzają, mogąc przyjąć więcej drogocennej solanki bogatej w mikroelementy. A ponieważ sam teren Stawów Trzebnickich sprzyja spacerom i regeneracji sił, jako piękne miejsce tak blisko Wrocławia, Trzebnica - Zdrój ma olbrzymie szanse cieszyć się wielką popularnością.